Ramy-24.pl - internetowa galeria obrazów

Wpisz szukany produkt

Jeśli masz pytania, zadzwoń
+48 32 608 48 28

slide

W kwiatach - Jędrzychowice

W kwiatach - Jędrzychowice

Mazuś Stanisław

technika: olej
wysokość: 35cm
szerokość: 50cm

oprawa: Oprawiony w czarne passe-partout ze złotym wykończeniem oraz złotą ramę. Obraz powstał w 2015 roku.

2600 pln


Stanisław Mazuś – Urodził się 7 listopada 1940 roku w Lublinie. W 1961 roku rozpoczął studia na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Dyplom otrzymał w 1967 roku w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa. Od 1967 roku brał udział w wielu wystawach, konkursach i plenerach międzynarodowych, ogólnopolskich i okręgowych.
W latach 1968 – 1969 był stypendystą Ministra Kultury i Sztuki.
Od roku 1967 zorganizował ponad 100 wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą m.in. w: Lublinie, Krakowie, Olsztynie, Rzeszowie, Wałbrzychu, Płocku, Kołobrzegu, Zielonej Górze, Ustce, Poznaniu, Katowicach, Puławach, Częstochowie, Warszawie, Sopocie, Tarnowie, Nowym Sączu, Bielsku-Białej, Białymstoku, Opolu, Suwałkach, Gorzowie Wielkopolskim, Słupsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Kielcach, Łodzi, Cieszynie, Sofii, Pradze, Sztok- holmie, Wiedniu, Komarnie, Aix-les-Bains, Mediolanie, Nowym Yorku, Lipsku, Waszyngtonie, Atenach.
W latach 1967 – 1999 brał udział w wystawach sztuki polskiej za granicą, m.in. w Madrycie, Moskwie, Paryżu, Atenach. W latach 1965 – 1995 otrzymał wiele nagród i wyróżnień.
Prace artysty znajdują się w zbiorach państwowych i prywatnych w kraju i za granicą m.in.: w Galerii Uffizi we Florencji.

Twórca sam o sobie:
„Żyję i tworzę w przekonaniu, że jarmarczna moda na antysztukę (…) będzie przemijać. Nie przeminą tylko wartości niezniszczalne – autentyczne, płynące z wielkiego ducha i talentu, zbudowane na fundamencie profesjonalnego rzemiosła (…).
W malowaniu systematycznie dążę do syntezy – uzyskać maksimum ekspresji przy minimum środków malarskich (jeden szeroki pędzel i trzy farby).
Pragnę szerzej otworzyć oczy ślepym na piękno malarskie – widzieć i dostrzegać „niewidzialne”. (…)